Za nami pierwszy z rajdów w ramach projektu „Aktywna Podróż po Ziemi Lubaczowskiej”. W sobotę (26.09) uczestnicy podróżowali po trasie horynieckiej.

Do pierwszej edycji rodzinnego rajdu rowerowego, organizowanego przez Stowarzyszenie Rozwoju Promocji i Aktywności Przystanek Horyniec, zgłosił się komplet uczestników. Wszyscy w dobrych humorach i bezpiecznie przemierzali w sobotę ziemię horyniecką. Po drodze mieli możliwość poznania historii i legend związanych z Janem III Sobieskim, przebywającym na naszych ziemiach poprzez grę wiejską. Ponadto odwiedzili Gospodarstwo Agroturystyczne Dzikowisko, gdzie wydoili kozę, nakarmili króliki oraz spróbowali świeżego koziego mleka i serów. Uczestnicy rajdu zwiedzili także cerkiew w Radrużu, by na końcu wspólnie pobiesiadować. Uczestnicy otrzymali również pamiątkowe dyplomy, medale i przypinki, a kilku szczęśliwców, którzy uważnie słuchali historyjek wygrali małe nagrody w quizie.

Na realizację czeka jeszcze trasa lubaczowska, która również będzie bardzo atrakcyjna. Niestety zrezygnowaliśmy z niedzielnego terminu ze względu na załamanie pogody, ale o nowej dacie poinformujemy już niedługo – mówi Krystian Kłysewicz z „Przystanku Horyniec”.

więcej foto TUTAJ