Nasze konto zasilają liczne wpłaty dzięki którym reagujemy na pojawiające się potrzeby. Od jutra noce będą bardzo zimne a sytuacja na granicy jest wręcz dramatyczna – szczególnie po drugiej stronie! Zdarzają się pierwsze zgony z wychłodzenia. Wasza hojność jest na tyle duża, że zakupiliśmy dzisiaj dwa komplety – namiot 5x7m, agregat prądotwórczy i nagrzewnicę, aby postawić to po drugiej stronie granicy aby ludzie stojący w kilometrowych kolejkach mogli wejść do środka w nocy i się zagrzać. To kropla w morzu potrzeb ale uważamy, że taka pomoc jest teraz bardzo ważna a w dodatku będzie służyć uchodźcom przez kilka tygodni lub nawet miesięcy. Zima jeszcze się nie skończyła, a stan ludzi na granicy jest coraz gorszy.
Wasze wsparcie pieniężne jest bardzo ważne ponieważ możemy reagować szybko. W tym tygodniu wspieramy stawianie namiotów – co będzie potrzebne za tydzień? Tego nikt nie wie, ale obserwujemy, słuchamy i reagujemy!
Na bieżąco wysyłamy również żywność do punktu na granicy w Budomierzu, szykujemy wsparcie na dyżur naszej gminy, aby niczego nikomu nie zabrakło.
W dalszym ciągu największe wsparcie otrzymujemy od Leszek Mach i jego przyjaciół (Padraic O’Shea) którzy są po prostu NIESAMOWICI!
Dziękujemy: Dominik Adamek, Krzysztof Sitarz, Mateusz Morawski, Woźna Helena, Jadwiga Barańska-Kosecka, Grzegorz Nazarko, Karol Partyka, Artur Krzyżański, Katarzyna Jasnowska, Teresa Welc, Katarzyna Przednowek, Dariusz Sarzyński, Joanna Skórska, Magdalena Mazurkiewicz, Pawlicki Jacek, Witiuk Jan, Beata Dukacz, Ewa Maślanka, Anita Frankowska, Banczyk Marzena, Magdalena Mazurkiewic, Janusz Kucharczuk.