Serdecznie zapraszamy na koncert Kuby Blokesza, który odbędzie się w sobotę, 12 marca 2022 r., o godz. 18, w budynku muzealnym w Zespole Cerkiewnym w Radrużu. Koncert jest wyrazem naszej solidarności z walczącą Ukrainą oraz ukraińskimi uchodźcami, którzy, niosąc ze sobą traumę wojny, znaleźli się na ziemi lubaczowskiej. Partnerem koncertu są Stowarzyszenie Animacji Kultury Pogranicza „Folkowisko”, Stowarzyszenie Rozwoju Promocji i Aktywności Przystanek Horyniec i Miejski Dom Kultury im. Aleksandra Sas-Bandrowskiego w Lubaczowie.
Mając świadomość ogromu potrzeb, zarówno tu, na miejscu, dla osób, które wiele godzin oczekują na przejście granicy, a potem starają się odnaleźć w nowej rzeczywistości, jak i tych, którzy walczą na froncie – całkowity dochód z koncertu przeznaczamy na pomoc charytatywną.
Wejściówką na koncert jest pomoc rzeczowa lub finansowa dla potrzebujących.
Informacje na temat tego, co jest obecnie najbardziej potrzebne znajdziecie na profilach facebookowych:
– Stowarzyszenie Folkowisko,
– Stowarzyszenie Przystanek Horyniec,
– Szlachetna Paczka Lubaczów.
Poinformujemy Was o do kogo i na jaki cel trafi pomoc.
Serdecznie zapraszamy! Niech koncert będzie dla Was w tym trudnym czasie chwilą wytchnienia, w ten sposób również możemy pomóc!
TUTAJ znajdziecie więcej informacji o wydarzeniu.
Kuba Blokesz jest doskonale znany lubaczowskiej publiczności. Dotychczas koncertował m.in. w Gorajcu i Cieszanowie. Jest Ślązakiem mieszkającym w Warszawie. Śpiewa piosenki napisane przez siebie, tłumaczenia i piosenki innych autorów. Nieodmiennie towarzyszy mu gitara.
Artysta o koncercie:
Nikogo nie trzeba przekonywać, jak ważne jest teraz wsparcie dla Ukraińców. Przekazywanie im pieniędzy, rzeczy niezbędnych do przetrwania, dachu nad głową, ale także zwykłego wsparcia czy dobrego słowa – jest dziś kluczowe.
Moim zdaniem, ważne jest także zadbanie o naszą świadomość na temat żółto-niebieskich sąsiadów, ich historii, ich myślenia, ich poezji i muzyki. Na koncercie w Radrużu chcę zagrać przede wszystkim wiersze ukraińskich poetów współczesnych (m.in. Jurija Andruchowycza, Hryhorija Czubaja, Marianny Sawki), z moją muzyką, które złożyły się na moją debiutancką płytę „Lwów. Szkice miejskie”.