Za nami pierwszy Nocny Rajd Pieszy Per Silva ad Astra. Jego uczestnicy wyruszyli w sobotę (14.08) z Horyńca-Zdroju, by na końcu wędrówki podziwiać wschód słońca na Dahanach.

W sobotni wieczór grupa uczestników Nocnego Rajdu Pieszego Per Silva ad Astra wyruszyła z horynieckiego Parku Zdrojowego w ponad 18-km trasę odwiedzając po drodze Kapliczkę w Nowinach Horynieckich, Świątynię Słońca, Niwki, Zaniemicę, by na końcu wędrówki dotrzeć na Dahany i tam podziwiać wschód słońca.

Jako organizator w imieniu Stowarzyszenia Przystanek Horyniec oraz przewodnika Roberta Gmiterka chciałbym serdecznie podziękować uczestnikom za to, że daliście rady pokonać prawie 20 km w mrokach nocy. Przede wszystkim dziękuję za niesamowitą, serdeczną atmosferę, za tysiące uśmiechów. Nagroda czekająca na nas była niesamowita! Dahany powitały nas płonącym już ogniskiem (dziękuję Panu Robercie Szawara), ale również pięknymi mgiełkami i wschodem słońca, który zachwycił wszystkich. Jest mi niezmiernie miło, że grupa prawie 40 osób dołączyła to tych, którzy poczuli i zrozumieli magię tego miejsca. Z pełną odpowiedzialnością mogę Wam powiedzieć jedno – do zobaczenia w przyszłym roku! – podsumowuje Krystian Kłysewicz, współorganizator rajdu.

O tym, że Dahany są warte zobaczenia świadczy także fakt, iż lokalizacja została doceniona w konkursie National Geographic na najciekawsze miejsce warte odkrycia w Polsce. Wzgórze znajdujące nie nieopodal granicy Podkarpacia i Lubelszczyzny okazało się drugim najbardziej polecanym punktem na mapie naszego kraju, który warto odwiedzić i odkryć!

Organizatorem rajdu było Stowarzyszenie Przystanek Horyniec, dzięki dotacji Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Horyńcu-Zdroju. Partnerem rajdu byli: Zespół Parków Krajobrazowych w Przemyślu, a patronami: Nadleśnictwo Lubaczów i Nadleśnictwo Narol.

więcej fotek TUTAJ