Roztocze, słynące ze swoich słonecznych uroków zaprasza Was na… III Nocny Rajd Pieszy po Roztoczu Wschodnim „Sonos Solis”. W mroku nocy przemierzymy ponad 20 kilometrów, aby finalnie obejrzeć najpiękniejszy wschód słońca w tej części Polski – na magicznej śródleśnej polanie zwanej Dahanami. Będzie to podróż przez przestrzeń Roztocza, ale w kosmicznej atmosferze… spadających gwiazd! W nocy z 12 na 13 sierpnia przypada maksimum roju Perseidów, spodziewana aktywność to około 100 spadających „gwiazd” w ciągu godziny. Oznacza to, że wędrując w mroku nad naszymi głowami przeleci ponad 600 meteorów! Oczywiście będziemy robić przystanki, aby je oglądać. Tegoroczna edycja odbywa się pod nazwą Sonos Solis – czyli dźwięki wschody, dlatego na finale, czyli podczas magicznego, osnutego mgłą wschodu słońca, przy ognisku zagra dla nas na handpanie Dominika Korcz.
Na miejscu zapewniamy posiłek w postaci kiełbaski z ogniska, kawy, herbaty i ciasta. Powrót do Horyńca – Zdroju autokarem około godziny 7 rano.
Koszt uczestnictwa 30 zł.
P.S. Trasa nie jest łatwa. Odbywa się całkowicie w ciemności, przez całą noc, przy latarkach, w 90% po terenach leśnych, bez możliwości zawrócenia. Każdy uczestnik musi być pełnoletni, wyposażony w naładowany telefon z mapą regionu w trybie offline (polecamy maps.me), latarkę oraz zapasowe baterie. Organizator zapewnia opiekę ratownika i przewodnika.
Link do zapisów:
Zapisy zakończone – osoby które ukończyły rejestracje otrzymają potwierdzającego maila najpóźniej do 21 lipca.