Niezmiernie jest nam miło podzielić się z Wami informacją o przyznaniu nam grantu w wysokości 12 tyś zł w ramach programu Równać Szanse. Nasz projekt Tajemnice zaginionych artefaktów to nie tylko tworzenie gry planszowej, ale przede wszystkim wiele korzyści dla młodych. Program „Równać Szanse” wspiera ciekawe inicjatywy społeczne służące wyrównywaniu szans na dobry start w dorosłe życie młodzieży z małych miejscowości, poprzez podnoszenie ich społecznych i emocjonalnych kompetencji. Projekt będzie realizowany przez młodzież w wieku 13-19 lat pod okiem naszego koordynatora Krystiana Kłysewicza.

Uczestnicy naszego projektu będą mogli

  • poznać swoje możliwości i uwierzyć siebie,
  • podejmować decyzje i brać za nie odpowiedzialność,
  • lepiej poznać i zrozumieć społeczność, w której żyją,
  • nawiązać relacje i współpracę zarówno z rówieśnikami, jak i dorosłymi
  • popełniać błędy!

W półrocznym projekcie młodzież między innymi będzie się spotykać i poznawać gry planszowe, zorganizuje sobie wycieczkę po okolicy w celu poznania zasobów kulturowo – przyrodniczych, wyjedzie na targi gier planszowych do Krakowa, zorganizuje spotkanie z grami planszowymi dla swoich rówieśników, zakupi i wykorzysta do tworzenia gry drukarkę 3D, pozna rówieśników z innych projektów. Na koniec młodzi sami zdecydują jak będą świętować zakończenie projektu. Każdy uczestnik projektu otrzyma projektową koszulkę 🙂

Rola koordynatora ma charakter doradczy i kierunkujący – wszelkie sprawy związane z projektem jak załatwianie spraw w urzędach, nawiązywanie kontaktów z mediami, prowadzenie kampanii informacyjnej, wydatkowanie pieniędzy z budżetu i organizacja swoich spotkań oraz tworzenie gry planszowej będzie prowadzone przez młodzież w odpowiednich grupach roboczych.

Brzmi jak wyzwanie i ciekawa przygoda?

Zapraszamy na spotkanie informacyjno – organizacyjne 13 stycznia o godzinie 17:00 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Horyńcu – Zdroju.

 

Program Równać Szanse jest przedsięwzięciem Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanym przez Fundację Civis Polonus.