Fotografowie kochają Roztocze, a Roztocze kocha fotografów. W piątek wieczorem w Café Sanacja o godzinie 19:30 organizujemy otwarte spotkanie z fotografami. Będzie prezentacja Szlaku, będą filmy z Roztocza, będzie dużo zdjęć, tych roztoczańskich i tych trochę dalszych.
Spotkanie rozpoczyna Plener Fotograficzny na Roztoczu Wschodnim, podczas którego będziemy testować nasz Szlak Fotograficzny!

W spotkaniu wezmą udział:
Imagine Pictures Krystian Kłysewicz czyli ja, inicjator Szlaku Fotograficznego Roztocza Wschodniego, współautor albumu „Roztocze”, pokażę Wam głównie moje filmy i zaprezentuję Szlak.

Tomasz Michalski prowadzący Roztocze Wschodnie – miłośnik Roztocza, fotograf, gawędziarz, współautor albumu „Roztocze”.

Tomasz Mielnik prowadzący lubaczow360.pl – fotograf, twórca niesamowitych panoram sferycznych, współautor albumu „Roztocze”.

Edyta Chrząszcz – Fotografia i pokazywanie piękna tego świata stały się dla mnie ogromną siłą do życia. Godzę swoje podróżowanie z pracą na etacie i udowadniam, że nie ma rzeczy niemożliwych. Udało nam się z mężem zobaczyć 64 kraje na wszystkich kontynentach. Podróżuję, fotografuję i zachęcam do wybrania się w podróż, prowadzę prelekcje fotograficzne i przekonuje, że podróżowanie samodzielne może być tańsze, łatwe i przyjemne – jak się wszystko dobrze zaplanuje.
Prelekcji fotograficznych miałam już kilkadziesiąt i cenię sobie to, że mam już swoich stałych słuchaczy. Od nowych gości czerpię dobrą energię i przekonanie, że to co robię ma sens. Swoje zdjęcia publikuję na portalach społecznościowych – samo ich oglądanie przybliża świat i wiele osób zachęca do podróży. Moja praca fotograficzna jest doceniana w krajowych i zagranicznych konkursach fotograficznych.
Nie wyobrażam sobie życia bez aparatu fotograficznego, a fotografia jest dla mnie odskocznią od codzienności i antidotum na stres i smutki. Moje zdjęcia można oglądać:
https://www.instagram.com/edytachrzaszcz/
https://www.facebook.com/edytachrzaszcz.photo

Andrzej Boldaniuk – osmoodorysta, światłolubny w cieniach.
Zawodowo zajmuję się aromatyzacją papieru, a fotografię uprawia od lat 70-tych ubiegłego wieku.
Fotograficznie od kilkunastu lat jako kontrybutor Stockowy, jako Freelancer ma w swym dorobku współpracę z Polskim Radiem oraz jako fotosista na planach filmowych.
Wszystko rozpoczęło się na początku lat 70-tych od aparatu „Druh”, a w zasadzie od momentu przystawienia oka do wizjera aparatu. Nagle sferyczny świat został skadrowany do określonych proporcji, a poszukiwanie emocji i kompozycji na kadrze, który kiedyś wywoływany pojawiał się na papierze w ciemni, wciąż trwa.
Dzisiaj pomimo coraz doskonalszych cyfrowych technik rejestracji obrazu, nadal fascynuje go wycinanie optyką kadrów z otaczającej rzeczywistości. Zderzenie deficytów światła z niedoskonałością matryc aparatów i tym najwłaściwszym momentem, jest dla niego nieprzemijającym celem.
Jako wychowanek redaktora Piotra Kaczkowskiego, stara się utrwalić treść w obrazie, w myśl zasady dobrze pojętej harmonii i estetyki. Przyznaje, że pomimo zdobytego doświadczenia patrzenia przez obiektyw, rejestracja obrazów wciąż uczy pokory.
Będę rad, jeśli zatrzymane w kadrze emocje, przywołają Wasze wspomnienia.

Mirek Pruchnicki – pasjonat fotografii. Od najmłodszych lat czułem potrzebę utrwalania pięknych, ulotnych obrazów i dzielenia się nimi. Fotografia stała się medium, dzięki któremu pokazuję świat tak jak ja go odczuwam. Moje fotograficzne zainteresowania skupiają się głównie wokół krajobrazu, nie stronię od architektury i reportażu. W swoich fotograficznych poczynaniach kieruję się słowami Leonarda Missonne „Sam motyw jest niczym – wszystkim jest oświetlenie”.

Ryszard Gołębiowski – pokaz zdjęć z ostatniej wystawy ,,Percepcja czasu”, prezentacja w formie diaporamy z podkładem muzycznym.

Zapraszamy serdecznie!

Sponsorami spotkania i pleneru są: Starostwo Powiatowe w Lubaczowie, Miasto Lubaczów, Gmina Lubaczów, Gmina Horyniec-Zdrój, Gmina Narol, Gmina Cieszanów.

Partnerami spotkania jest Uzdrowisko Horyniec Sp. z o.o., Cafe Sanacja, portal http://xn--elubaczw-13a.com/ oraz Związek Polskich Fotografów Przyrody Okręg Roztoczańsko Podkarpacki.

Organizatorem spotkania i pleneru jest
Szlak Fotograficzny Roztocza Wschodniego
Imagine Pictures Krystian Kłysewicz
Przystanek Horyniec