Pora na podsumowanie naszego sztandarowego przedsięwzięcia jakim jest organizacja Nocnego Rajdu Pieszego Po Roztoczu Wschodnim w tym roku pod nazwą „In Lumine Lunari”.
W ciągu 15 godzin od rozpoczęcia zapisów lista uczestników była pełna. Przerosło to nasze oczekiwania i zarazem bardzo się cieszymy, że organizujemy takie niezwykłe wydarzenie. Była też lista rezerwowa więc po rezygnacji kilku osób dostaliście wiadomość o możliwości dołączenia.
Na kilka dni przed rajdem zaczęliśmy się mocno martwić prognozami pogody. Z dnia na dzień było coraz gorzej, a w dniu rajdu po prostu co chwilę lało. Ogromnym zaskoczeniem było to, że tak niewiele osób zrezygnowało! Spodziewaliśmy się około 30 uczestników, a stawiło się 65 (i oczywiście nasza maskotka piesek Mika?, która szła z nami po raz drugi)! Możecie być z siebie dumni – chwilami w strugach deszczu pokonaliśmy w sumie prawie 23 km( 20 na Dahany + ponad 2 do autobusu). Na miejscu, czyli na magicznych Dahanach niezawodnie czekał na nas Pan Robert i Pan Grzegorz z rozplaonym już ogniskiem, ciepłą POSŁODZONĄ (jakże kosztowną w tych czasach) herbatką i pysznymi plackami od KGW Werchrata. Zmęczeni, zmoknięci, ale ciągle z dobrymi humorami obejrzeliśmy w naszej wyobraźni wschód słońca 😉 Obiecaliśmy deszcz meteorów – był zwykły deszcz, obiecaliśmy księżyc – na chwilkę, niewyraźnie, pojawił się na niebie, obiecaliśmy mgiełki – były, tylko słońce nie dopisało.
Dlatego już dzisiaj zapraszamy Was na kolejną edycję za rok, musimy nadrobić zaległości podczas kolejnej edycji !
Mamy nadzieję, że jesteście zadowoleni z ciekawych doznań przebywania ciemną nocą w magicznych lasach Roztocza, a nasze opowieści o gwiazdach Imagine Pictures Krystian Kłysewicz i Karol Jańczuk o lesie wniosły coś do Waszej wiedzy o świecie. Swoją osobą w postaci uczestnika, ale również Patrona Honorowego rajdu zaszczycił nas Wójt Gminy Horyniec – Zdrój Robert Serkis.
Jeszcze raz dziękujemy i gratulujemy wszystkim, którzy zdecydowali się przeżyć z nami najpiękniejszą noc w roku na Roztoczu Wschodnim!
Wydarzenie zostało wpisane jako towarzysząca impreza podczas tegorocznej edycji Horyniec – Zdrój Art Festiwal.
Galeria z rajdu znajduje się TUTAJ